REPUBLIKOVÉ FINÁLE POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU

Republikové finále POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU -  Středočeši 2x na bedně!

Včera 8.6. v Trutnově, za slunečného počasí, proběhl finálový závod Poháru rozhlasu, který technicky zajišťoval atletický oddíl TJ Lokomotiva Trutnov. K účasti bylo pozváno v každé kategorii 8 družstev, nejlepších z Krajských finále celé ČR.

A jak dopadly školy ze Středočeského kraje?

5. ZŠ z Kladna dosáhla v kategorii ŽÁCI na 3. místo celkovým počtem 6 652 bodů. Z desetičlenného družstva 5 chlapců bodovalo více než 1000 body a od prvního místa dělilo 5. ZŠ „jen“ 373 bodů. Přes tisíc bodů vybojovali Matěj Šašek (1171 b.), Lukáš Mišik (1089 b.), Daniel Soukup (1077 b.), Jakub Šašek (1026 b.) a Matěj Junek (1025 b.).

5. ZŠ Kladno se probojovala na republiku i s družstvem MLADŠÍCH ŽÁKŮ, kteří získali „bramborovku“. 4. místo obsadili s celkovým počtem 5022 bodů. Přes tisíc bodů vybojoval Maxmiliám Pour (1031 b.) a byl tak celkově 3. nejúspěšnější bodující v jednotlivcích této kategorie.

Další 3. místo a bronzové medaile vybojovala 6. ZŠ z Mladé Boleslavi v kategorii MLADŠÍCH ŽÁKYŇ. Bodový zisk, který stačil na 3. místo byl 6193 bodů. I tady bodovalo pět dívek více než tisíci body. Nejvíce bodů pro 6. ZŠ získala Veronika Ledvinová (1114 b.), Tereza Hrdličková (1098 b.), Zuzka Štípková 1095 b.), Bára Rakušanová (1044 b.) a Julie Žáková (1037 b.)

Hezké 5. místo v kategorii ŽÁKYŇ získala ZŠ MPB Neratovice s celkovým ziskem 6753 bodů. A že se bojovalo skutečně o každý bod je vidět na rozdílech bodů. První až páté místo se pohybovalo v rozpětí rozdílu 435 bodů. Nicméně prvenství nejvyššího počtu bodů ze všech žákyň dosáhla ze ZŠ MPB Neratovice Sophie Pischnothová svými 1550 body. Více než tisíci body se na umístění podílela také Ema Vyšínská (1407 b.) a Nicole Vilímová (1147 b.).

Všem blahopřejeme a vydržte!

Mgr. Helena Felcmanová 

Manažer pro Středočeský kraj/
 
 
 

STATISTIKA SKAS

V příloze naleznete dlouhodobé statistiky SKAS.

POZVÁNKA NA ATLETICKÝ MÍTINK

Srdečně vás zveme na meeting Kladno hází a Kladenské memoriály 2022. Více informací naleznete na www.kladnohazi.cz

 

AC TEPO Kladno

 

 

KF Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

Deštivé krajské finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Kolíně 25.5. 2022

Ačkoliv v posledních týdnech bylo téměř letní počasí, na středečním Krajském finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou se nad Kolínem stáhla černá mračna a střídavě lilo jako z konve, nebo jen pršelo. Sešlo se zde 12 vítězných družstev v každé kategorii 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií z okresních kol Středočeského kraje.

Pořadatelé však, přesto, že letos zajišťovali KF PR pro celý Středočeský kraj (dříve byly 2 KF, zvlášť pro východ a západ kraje) díky skvělé organizaci, vše zvládli přesně podle časového plánu, a atleti, kterých bylo letos více než 400, závodili naplno, navzdory tomu, že byli promočení až na kůži, protože záleželo na každém bodu pro družstvo.

Vítězství v kategorii ml. žáků (4702 b.) a žáků (6232 b.) si odvezla 5. ZŠ Moskevská z Kladna ,  6. ZŠ Mladá Boleslav vybojovala vítězství v kategorii ml. žákyň (5612 b.) a Neratovická ZŠ Ing. Plešingera - Božinova zvítězila v kategorii žákyň (6145 b.).

Ještě se čeká na výsledky dvou posledních KF v Libereckém kraji a Vysočině, které budou v úterý 31.5. a poté budou jasní finalisté. Zatím, ze Středočeského kraje mají jistý postup do Republikového finále žákyně ze ZŠ Ing. Plešingera – Božinova, Neratovice.  

Podrobné výsledky najdete na webu atletika.cz: https://online.atletika.cz/vysledky/63425

Republikové finále se bude konat v Trutnově 8. června 2022. Do republikového finále postupuje 6 vítězných družstev v dané kategorii ze všech 15 krajských finále s nejvyšším počtem bodů z celkového pořadí.

Doplněno bude ještě dvěma družstvy v každé kategorii s nejvyšším počtem bodů v dané kategorii bez ohledu na pořadí. Uvidíme tedy, až budou uzavřena všechna Krajská finále, zda se naši Středočeští vítězové probojují i do finále.

 

53. ROČNÍK POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU – 2022

Ve čtvrtek, 19. 5., se závody v okresech Mladá Boleslav a Mělník uzavřela okresní kola letošního Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou ve Středočeském kraji. Již jsou tedy známi finalisté pro Krajské finále, které proběhne příští středu 25. 5. v Kolíně. Jsou to vítězové všech OK PR ve všech kategoriích. Krajské finále, které letos není rozděleno pro východ a západ, bude mít tedy velmi bohatou účast. 12 finalistů, vítěz z každého okresu ve dvou kategoriích chlapců a dívek, což bude 48 družstev, tedy kolem 500 žáků v soutěži.

Největšími favority na postup do Republikového finále, které se bude konat 8. června v Trutnově, mají za náš kraj v kategorii III. ml. žákyně a IV. žáci Mladoboleslavská 6. ZŠ, kde dívky dosáhly na celkový počet bodů 5736 a chlapci 5995. V kategorii III. ml. žáci měla nejvyšší počet bodů ZŠ Na Výsluní z Brandýsa n/L 5567 a v kategorii IV. žákyň měla 6570 bodů ZŠ Ing. M. Plešingera – Božinova z Neratovic, která bude obhajovat titul z minulého roku.

Podařilo se tedy po dvou letech znovu nastartovat tříkolový systém závodů Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Zdá se, že naštěstí zájem o atletiku nepolevil. Největší počet družstev závodil v okrese Nymburk a Mladá Boleslav, kde se v jednotlivých kategoriích účastnilo 16 i 17 družstev. Menší účast zaznamenala tradičně západní část kraje, okres Rakovník a Mělník, kde v soutěži bylo od 4 do 6 družstev. Celkově se však počet závodníků téměř vyrovnal. V roce 2019 se OK PR zúčastnilo 4256 závodníků a letos to bylo pouze o 11 méně, tedy 4245.

Díky všem pořadatelům, vedení škol, tělocvikářům i účastníkům z řad závodníků i rozhodčích byla všechna okresní kola zrealizována a nyní budeme držet palce, aby alespoň některá ze Středočeských škol postoupila z KF do Republikového finále.

                                                

jedno z posledních OK PR proběhlo 19. 5. na stadionu v Neratovicích

                                                      jedno z posledních OK PR proběhlo 19. 5. na stadionu v Neratovicích

NOMINACE NA LODM 2022

Výbor SKAS schválil na svém jednání dne 16.5.  nominace na LODM 2022.

Všem atletům a atletkám přejeme hodně úspěchů.

 

výbor SKAS

 

 

Attachments:
Download this file (schválená nominace_16052022.xls)NOMINACE LODM[ ]57 kB
Back to Top