KF Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

Deštivé krajské finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Kolíně 25.5. 2022

Ačkoliv v posledních týdnech bylo téměř letní počasí, na středečním Krajském finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou se nad Kolínem stáhla černá mračna a střídavě lilo jako z konve, nebo jen pršelo. Sešlo se zde 12 vítězných družstev v každé kategorii 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií z okresních kol Středočeského kraje.

Pořadatelé však, přesto, že letos zajišťovali KF PR pro celý Středočeský kraj (dříve byly 2 KF, zvlášť pro východ a západ kraje) díky skvělé organizaci, vše zvládli přesně podle časového plánu, a atleti, kterých bylo letos více než 400, závodili naplno, navzdory tomu, že byli promočení až na kůži, protože záleželo na každém bodu pro družstvo.

Vítězství v kategorii ml. žáků (4702 b.) a žáků (6232 b.) si odvezla 5. ZŠ Moskevská z Kladna ,  6. ZŠ Mladá Boleslav vybojovala vítězství v kategorii ml. žákyň (5612 b.) a Neratovická ZŠ Ing. Plešingera - Božinova zvítězila v kategorii žákyň (6145 b.).

Ještě se čeká na výsledky dvou posledních KF v Libereckém kraji a Vysočině, které budou v úterý 31.5. a poté budou jasní finalisté. Zatím, ze Středočeského kraje mají jistý postup do Republikového finále žákyně ze ZŠ Ing. Plešingera – Božinova, Neratovice.

Republikové finále se bude konat v Trutnově 8. června 2022. Do republikového finále postupuje 6 vítězných družstev v dané kategorii ze všech 15 krajských finále s nejvyšším počtem bodů z celkového pořadí.

Doplněno bude ještě dvěma družstvy v každé kategorii s nejvyšším počtem bodů v dané kategorii bez ohledu na pořadí. Uvidíme tedy, až budou uzavřena všechna Krajská finále, zda se naši Středočeští vítězové probojují i do finále.